Vb-selejtezők - Az olaszok simán, a spanyolok nehezebben nyertek

2017. június 12. - 07:28 | Sport

A spanyol válogatott 2-1-re győzött Macedóniában, míg az olasz csapat kiütéses, 5-0-ás sikert aratott Liechtenstein ellen a labdarúgó világbajnoki selejtezők vasárnapi játéknapján, melyet követően továbbra is csak a jobb gólkülönbségével vezet előbbi együttes riválisa előtt a G csoportban.

A spanyolok szoros meccsen győztek Macedónia ellen (Fotó: AP/SITA)

A spanyolok a félidőre biztos, kétgólos előnyt harcoltak ki, ám a macedónok a második félidőben egy gyönyörű találattal szépítettek, újabb gólt azonban már nem tudtak szerezni. Az olaszok a félidőben még csak 1-0-ra mentek, a szünet után azonban teljesen megtörték vendégüket.

Az I csoportban a vasárnapi játéknap nagyon összerázta az élmezőnyt, miután Izland a 90. percben szerzett góllal legyőzte az éllovas horvátokat. A csoportban így Horvátország már csak jobb gólkülönbséggel áll az izlandiak előtt, míg a harmadik és negyedik török és ukrán együttes hátránya is csupán két pont mögötte.

Eredmények, európai vb-selejtezők:

D csoport:

Szerbia-Wales 1-1 (0-1)
Írország-Ausztria 1-1 (0-1)
Moldova-Grúzia 2-2 (2-0)

Az állás: 1. Szerbia 12 pont (13-7), 2. Írország 12 (8-4), 3. Wales 8 (9-5), 4. Ausztria 8 (9-8), 5. Grúzia 3, 6. Moldova 2

G csoport:

Macedónia-Spanyolország 1-2 (0-2)
gólszerzők: 66. Ristovski - 15. Silva, 27. Costa

Olaszország-Liechtenstein 5-0 (1-0)
gólszerzők: 35. Insigne, 53. Belotti, 74. Eder, 83. Bernardeschi, 90+1. Gabbiadini

Izrael-Albánia 0-3 (0-2)

Az állás: 1. Spanyolország 16 pont (21-3), 2. Olaszország 16 (18-4), 3. Albánia 9 (7-8), 4. Izrael 9 (9-12), 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein 0

I csoport:

Izland-Horvátország 1-0 (0-0)
gólszerző: 90. Magnussen

Koszovó-Törökország 1-4 (1-2)
Finnország-Ukrajna 1-2 (0-0)

Az állás: 1. Horvátország 13 pont (11-2), 2. Izland 13 (9-6), 3. Törökország 11 (11-6), 4. Ukrajna 11 (9-5), 5. Finnország 1 (4-10), 6. Koszovó 1 (3-18)