Vb-selejtezők: Hazai pályán játszottak döntetlent a szlovákok, Athéni győzelmükkel élre álltak a spanyolok

2021. november 11. - 23:24 | Sport

A csallóközi Almásival felálló H csoportos szlovák csapattól hazai pályán, Nagyszombatban csak döntetlenre futotta a mérkőzés 57. Percétől emberhátrányban játszó Szlovénia ellen. A vb-ezüstérmes horvátok igazi gálát tartottak Máltán, ugyanis 7-1-re győztek a szigetországban, melynek köszönhetően életben tartották reményüket az első hely megszerzésére a H csoportban. Ehhez a vasárnapi utolsó körben hazai pályán győzniük kellene a jelenleg éllovas oroszok ellen.

Fotó: TASR

Egygólos athéni győzelmével a spanyol labdarúgó-válogatott csütörtökön átvette a vezetést a csoportjában a 2022-es, katari világbajnokság európai selejtezősorozatában.

A spanyolok győztes gólját Pablo Sarabia szerezte a 26. percben büntetőből, a sikerrel pedig a svédek elé kerültek, így a két gárda vasárnapi rangadóján számukra lesz kedvező a döntetlen a vb-részvétel kiharcolásához.

A portugálok ugyan csak gól nélküli döntetlent értek el az írek vendégeként, de jobb gólkülönbségükkel élre álltak a csoportjukban, ezért vasárnap a második szerbek elleni rangadón nekik az egy pont is elég a vb-részvételhez.

A már kijutott német csapat, mivel kilenc góllal múlta felül a kilencedik perctől emberhátrányban futballozó Liechtensteint. A mérkőzés előtt a német szövetség hivatalosan is elbúcsúztatta Joachim Löw korábbi szövetségi kapitányt, aki a nyári Európa-bajnokságot követően - 15 év után - távozott a Nationalelf éléről. Ebben a csoportban a románok nem bírtak az izlandiakkal, így Észak-Macedónia mögé a harmadik helyre szorultak a pótselejtezőt érő második pozícióért folyó küzdelemben.

--------------------------------
gól: Szalahli (83.), illetve Rodrigues (67., 91.), Thill (78.)
Az állás: 1. Portugália 17 pont/7 mérkőzés (16-4), 2. Szerbia 17/7 (16-8), 3. Luxemburg 9/7, 4. Írország 6/7, 5. Azerbajdzsán 1/8

gól: Kvarachelia (61., 77.)
Az állás: 1. Spanyolország 16 pont/7 mérkőzés, 2. Svédország 15/7, 3. Görögország 9/7, 4. Georgia 7/8, 5. Koszovó 4/7

H csoport:
Málta-Horvátország 1-7 (1-4)
gól: Brozovic (31., öngól), illetve Perisic (6.), Caleta-Car (22.), Pasalic (39.), Modric (45+1.), Majer (47., 64.), Kramaric (53.)

Szlovákia-Szlovénia 2-2 (0-1)
-----------------------------
gól: Duda (58., 11-esből), Strelec (74.), illetve Zajc (18.), Mevlja (62.)
piros lap: Blazic (57., Szlovénia)

korábban:
Oroszország-Ciprus 6-0 (1-0)
gól: Jerohin (4., 87.), Szmolov (55.), Mosztovoj (56.), Szutormin (62.), Zabolotnyij (82.)
Az állás: 1. Oroszország 22 pont, 2. Horvátország 20, 3. Szlovákia 11 (11-10), 4. Szlovénia 11 (11-11), 5. Málta 5 (9-24), 6. Ciprus 5 (3-19)

J csoport:
Németország-Liechtenstein 9-0 (4-0)
gól: Gündogan (11., 11-esből), Kaufmann (20., öngól), Sane (22., 49.), Reus (23.), Müller (76., 86.), Baku (80.), Goppel (89., öngól)
piros lap: Hofer (9., Liechtenstein)

Románia-Izland 0-0
------------------
korábban:
Örményország - Észak-Macedónia 0-5 (0-2)
----------------------------------------
gól: Trajkovski (22.), Bardhi (36., 66., 90., utóbbi kettőt 11-esből), Ristovski (79.)
Az állás: 1. (és már kijutott) Németország 24 pont, 2. Észak-Macedónia 15, 3. Románia 14, 4. Örményország 12, 5. Izland 9, 6. Liechtenstein 1