Vb-selejtezők: Messi duplájával győztek az argentinok, a brazilok kikaptak Uruguayban

1

Fotó: TASR/AP - Martin Mejia

A hétszeres aranylabdás Lionel Messi két góljával 2-0-ra nyert a világbajnoki címvédő Argentína Peru vendégeként a 2026-os labdarúgó vb dél-amerikai selejtezőjének negyedik fordulójában, kedden.

Az elmúlt hetekben izomsérüléssel küzdő, 36 éves sztár kezdőként lépett pályára Limában, és a mérkőzés 32., valamint 42. percében talált be. Messi mesterhármast érhetett volna el, de az 57. percben szerzett gólját videóbírós ellenőrzés (VAR) után érvénytelenítették.

Az argentin támadó így pályafutása során már 31 alkalommal volt eredményes a dél-amerikai vb-selejtezők történetében, amivel utolérte az örökranglista élén az uruguayi Luís Suárezt.

Ami a többi kedden játszott dél-amerikai selejtezőt illeti, Uruguay 2-0-ra verte Brazíliát, s utóbbi együttes sztárja, Neymar súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. A venezuelaiak 3-0-ra győzték le Chilét, míg Paraguay 1-0-ra nyert Bolívia ellen, Ecuador pedig gól nélküli döntetlent játszott Kolumbiával.

A következő két körben a tabella élén álló argentinok Uruguayt fogadják november 16-án, öt nappal később pedig a brazilokkal csapnak össze.

Eredmények, 4. forduló:
Peru-Argentína 0-2 (0-2)
Uruguay-Brazília 2-0 (1-0)
Ecuador-Kolumbia 0-0
Paraguay-Bolívia 1-0 (0-0)
Venezuela-Chile 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Argentína 12 pont, 2. Uruguay 7 (8-5), 3. Brazília 7 (7-4), 4. Venezuela 7 (5-2), 5. Kolumbia 6, 6. Ecuador 4 (4-3), 7. Paraguay 4 (1-2), 8. Chile 4 (3-6), 9. Peru 1, 10. Bolívia 0

Az ecuadoriak a nemzetközi szövetség döntése alapján mínusz három pontról indultak, mert korábban meghamisították a kolumbiai származású védőjük, Byron Castillo születési dátumát.

A dél-amerikai kontinens tíz csapatából hat jut ki egyenes ágon a vb-re, a hetedik pedig interkontinentális pótselejtezőt vívhat. A 48 válogatottat felvonultató világbajnokság társházigazdája az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó lesz három év múlva.