Vb-selejtezők - Olasz siker Buffon ezredik mérkőzésén, magabiztos spanyol győzelem

2017. március 25. - 07:34 | Sport

Az olasz labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte Albánia együttesét az európai világbajnoki selejtező pénteki játéknapján, Palermóban.

Az itáliai együttes kapuját végig Gianluigi Buffon védte, akinek ez volt profi pályafutása ezredik mérkőzése. A 39 éves hálóőr a válogatottban a 168. találkozóját játszotta, a Juventusban 612 meccsnél jár, korábban pedig 220 alkalommal állt a gólvonal előtt a Parma színeiben.

Buffonnak időnként kimondottan nehéz dolga volt, mert a vendégszurkolók füstbombákat dobáltak a pályára. A játékvezető ezért az 58. percben félbeszakította a találkozót, amely csaknem tíz perc kényszerszünet után folytatódott.

A hazaiak Daniele De Rossi büntetőjével és Ciro Immobile fejesével nyerték meg a meccset.

A spanyol együttes Gijónban 4-1-re legyőzte Izrael válogatottját, így a két esélyes továbbra is pontazonossággal áll a G csoport élén. A spanyolok 1993, az olaszok pedig 2004 óta nem veszítettek világbajnoki selejtezőt.

Az osztrákok házigazdaként 2-0-ra nyertek Moldovával szemben, a bécsi mérkőzést Vad II István vezette.

Eredmények, európai vb-selejtezők:

D csoport:
Írország-Wales 0-0
Ausztria-Moldova 2-0 (0-0)
Grúzia-Szerbia 1-3 (1-1)

Az állás: 1. Szerbia 11 pont (12-6), 2. Írország 11 (7-3), 3. Wales 7 (8-4), 4. Ausztria 7 (8-7), 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1

G csoport:
Liechtenstein-Macedónia 0-3 (0-1)
Olaszország-Albánia 2-0 (1-0)
Spanyolország-Izrael 4-1 (2-0)

Az állás: 1. Spanyolország 13 pont (19-2), 2. Olaszország 13 (13-4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein 0

I csoport:
Koszovó-Izland 1-2 (0-2)
Horvátország-Ukrajna 1-0 (1-0)
Törökország-Finnország 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Horvátország 13 pont, 2. Izland 10, 3. Ukrajna 8 (7-4), 4. Törökország 8 (7-5), 5. Finnország 1 (3-8), 6. Koszovó 1 (2-14)

A kilenc hatosból a győztesek jutnak ki a világbajnokságra, a nyolc legjobb második pedig pótselejtezőt játszik a részvételért.