Vb-selejtezők: Sima brazil és kolumbiai győzelem - VIDEÓ

2020. október 10. - 09:32 | Sport

A brazil és a kolumbiai válogatott magabiztos sikerrel kezdte a 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjét.

Fotó: TASR/AP

Az első forduló pénteki játéknapjának Sao Paulóban rendezett mérkőzésén a brazilok a félidőben 2-0-ra vezettek a bolíviaiak ellen, de a második játékrészre sem álltak le, így nagy különbségű győzelmet arattak. Öt találatukból kettőt Roberto Firmino, egyet-egyet pedig Marquinhos és Philippe Coutinho szerzett, illetve volt még egy öngól is. Neymar, aki hátsérüléséből felépült a mérkőzésre, 102. válogatottsága alkalmával két gólpasszal segítette csapatát.

A kolumbiaiak Barranquillában az első félidőben elintézték a venezuelaiakat, Duvan Zapata egyszer, Luis Muriel kétszer volt eredményes még a szünet előtt.

Argentína-Ecuador 1-0 (1-0)
Az állás: 1. Brazília 3 pont (5-0), 2. Kolumbia 3 (3-0), 3. Uruguay 3 (2-1), 4. Argentína 3 (1-0), 5. Peru és Paraguay 1 (2-2), 7. Chile 0 (1-2), 8. Ecuador 0 (0-1), 9. Venezuela 0 (0-3), 10. Bolívia 0 (0-5)