Vb-selejtezők - Simán nyertek az angolok és a németek

1

Fotó: TASR

Az angol labdarúgó-válogatott magabiztos, 3-0-ás sikert aratott a vendég skót csapat ellen pénteken a világbajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában.

A 113. szigetországi rangadón a hazaiaknál Daniel Sturridge, Adam Lallana és Gary Cahill volt eredményes.

A vb-címvédő németek az esélyeknek megfelelően nagyon könnyed, 8-0-ás sikert arattak San Marinóban. Joachim Löw továbbra is százszázalékos együttesében Serge Gnabry mesterhármast szerzett, míg Jonas Hector kétszer volt eredményes.

A francia válogatott hazai pályán hátrányból állt fel és fordított a svédek ellen. A 2-1-es sikerrel zárult összecsapást egyperces néma tisztelgés előzte meg, az egy évvel ezelőtti párizsi merényletekre emlékeztek. A francia fővárosban 2015. november 13-án az Iszlám Állam terroristái több helyen követtek el támadásokat, melyek 130 ember életét követelték. A merényletsorozat éppen a Stade de France aréna mellett kezdődött, a Franciaország-Németország barátságos mérkőzés első félideje alatt.

Európai vb-selejtezők, 4. forduló:

A csoport:
Franciaország-Svédország 2-1 (0-0)

Az állás: 1. Franciaország 10 pont/4 mérkőzés, 2. Svédország 7/4, 3. Hollandia 4/3, 4. Bulgária 3/3, 5. Fehéroroszország 2/3, 6. Luxemburg 1/3

C csoport:
Csehország-Norvégia 2-1 (1-0)
Észak-Írország – Azerbajdzsán 4-0 (2-0)
San Marino-Németország 0-8 (0-3)

Az állás: 1. Németország 12 pont, 2. Észak-Írország 7 (7-2), 3. Azerbajdzsán 7 (2-3), 4. Csehország 5, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0