Vb-selejtezők - Szlovákia legyőzte Oroszországot, hengereltek a belgák és a hollandok

2021. március 31. - 07:05 | Sport

A nap rangadóján a szlovák csapat kiélezett meccsen 2-1-re nyert a harmadik forduló előtt százszázalékos oroszok ellen.

Fotó: TASR - Martin Baumann

A hazaiak két gólját Milan Škriniar és Róbert Mak szerezte, a vendégek Mario Fernandes találatával tudtak szépíteni.

A török labdarúgó-válogatott kétgólos előnyről meglepetésre csak 3-3-as döntetlenre végzett a vendég Lettország csapata ellen a világbajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján.

A múlt héten Hollandiát és Norvégiát is legyőző törökök a második félidőben már 3-1-re vezettek, ám az eddig pont nélküli lettek a hajrára ledolgozták hátrányukat, majd a lefújásig megőrizték kapujukat az újabb góltól.

A játéknapon két kiütéses siker is született: a belgák Fehéroroszországot 8-0-ra verték, míg Hollandia a második félidőben hengerelt és győzött 7-0-ra Gibraltár vendégeként.

Eredmények, európai világbajnoki selejtezők:

A csoport:

Luxemburg-Portugália 1-3 (1-1)
------------------------------
gól: Rodrigues (30.), illetve Jota (45+2.), Ronaldo (51.), Palhinha (80.)
piros lap: Chanot (86.)

Korábban:

Azerbajdzsán-Szerbia 1-2 (0-1)
-----------------------------
gól: Mahmudov (59. - tizenegyesből), illetve A. Mitrovic (16., 81.)

A csoport állása: 1. Portugália 7 pont/3 mérkőzés (6-3), 2. Szerbia 7/3 (7-5), 3. Luxemburg 3/2, 4. Írország 0/2 (2-4), 5. Azerbajdzsán 0/2 (1-3)

E csoport:

Belgium-Fehéroroszország 8-0 (4-0)
gól: Batshuayi (14.), Vanaken (17., 89.), Trossard (38., 76.), Doku (42.), Praet (49.), Benteke (70.)

Wales-Csehország 1-0 (0-0)
gól: James (82.)
piros lap: Roberts (77.), illetve Schick (49.)

A csoport állása: 1. Belgium 7 pont/3 mérkőzés, 2. Csehország 4/3, 3. Wales 3/2 (2/3), 4. Fehéroroszország 3/2 (4-10), 5. Észtország 0/2

G csoport:

Törökország-Lettország 3-3 (2-1)
gól: Karaman (2.), Calhanoglu (33.), Yilmaz (52., büntetőből), illetve Savalnieks (35.), Uldrikis (58.), Ikaunieks (79.)

Gibraltár-Hollandia 0-7 (0-1)
gól: Berghuis (42.), de Jong (55.), Depay (61., 88.), Wijnaldum (62.), Malen (64.), van de Beek (85.),

Montenegró-Norvégia 0-1 (0-1)
gól: Sorloth (35.)

A csoport állása: 1. Törökország 7 pont, 2. Hollandia 6 (11-4), 3. Montenegró 6 (6-3), 4. Norvégia 6 (4-3), 5. Lettország 1, 6. Gibraltár 0

H csoport:

Szlovákia-Oroszország 2-1 (1-0)
gól: Škriniar (38.), Mak (74.), illetve Fernandes (71.)

Horvátország-Málta 3-0 (0-0)
gól: Perisic (62.), Modric (76., büntetőből), Brekalo (90.)
korábban:

Ciprus-Szlovénia 1-0 (1-0)
gól: Pittas (42.)

A csoport állása: 1. Horvátország 6 pont (4-1), 2. Oroszország 6 (6-4), 3. Szlovákia 5, 4. Ciprus 4, 5. Szlovénia 3, 6. Málta 1