Amennyiben jóváhagyják a törvénymódosítást, idén áprilisban léphet érvénybe.
Még sok időnek kell eltelnie addig, amíg Szarajevóban is felvonják a csillagos zászlót.
Nem úgy néz ki, hogy az előválasztási folyamat egyhamar véget ér az USA-ban.
Nehéz rátapintani arra, mi is az, ami annyira irritálja az itteni embereket a menekültek érkezésében. A Nyitra-környéki faluk reakciója végképp szétzúzza az érveket.
Az a jövőkép, amit Havelek és Gönczök gondoltak ki, és amely huszonöt évig tarthatónak tűnt, jelenleg nincs napirenden.
Periférián élünk, ahová ugyan mindenféle termékekből másolatok érkeznek, kis lemaradással, megvásárlásra, de egyébként nem történik semmi. Most pedig történik valami, amire reagálnunk kellene.
Közeledni látszik a megegyezés az Európai Unió és Törökország között a menekültválság kezeléséről.
Ha az EU kiépítené katonai cselekvőképességét, akár mint a tagállamok szorosabb szövetsége, akár mint föderalizálódó egység, sokkal előrébb lennénk.
Március ötödikén rendezik a parlamenti választásokat Szlovákiában. Ez egyben azt is jelenti, hogy a már javában zajló kampány(tor)túra még nem egész négy hónapig tart majd. Mire lehet számítani ebben az időszakban?
Justin Trudeau vezetésével liberális kormány alakul Kanadában. Nyilvánvaló, hogy nem viccelt akkor amikor azt mondta: a kabinet összetétele a ma Kanadáját tükrözi.
Lehet diktátorokkal alkudozni, ha a saját házunk ég?
A politikai korrektséggel kapcsolatos jobboldali mítosz újabb állomásához érkezett a menekültválság kapcsán.
Most már borítékolható: A 2016-os szlovákiai választásoknak ismét megválasztható, korszerű baloldali párt nélkül megy neki az ország.
A sok szíriai rémhír, álhír és rossz hír mellett van azért néhány jó hír is, amivel érdemes foglakozni odaátról.
Fico kampányol, ezért erőt akar mutatni.
A nyilvánosság mai állapota mellett a felelős gondolkodás nagyon nehezen tud diadalmaskodni a mediális politizálás felett. Csendben, alibizmussal nem lehet kormányt váltani.
Nem nehéz kitalálni, hogy a most dübörgő migráns-tematikának Közép-Európában melyik csoport lesz a hosszú távú vesztese: a cigányság.
Érdemes elgondolkozni azon, hogy Szlovákiának mikor volt utoljára olyan kormánya, amely ki mert állni valamiért.
Anyanyelv, integráltság, hagyománytisztelet területén egymástól radikálisan eltérő csoportok viselik ma az országban a roma megnevezést.
A legújabb szlovákiai közvélemény-kutatások azt mutatják, hogy az elmúlt több mint két év fokozatos bővülése és osztódása után stabilizálódni látszik az a mezőny, akik valós eséllyel szállhatnak harcba a 2016-os parlamenti választásokon.
A világ heteken keresztül nézheti majd, ahogy egy teljesen nyilvánvalóan alkalmatlan médiabohóc a felszínen tudja magát tartani a világ legerősebb emberének pozíciójáért zajló harcban.
A most már hosszú hetek óta húzódó, különösen Magyarországon – de egyre inkább Szlovákiában is – elharapódzó migránskérdés számos kellemetlen problémát vet fel.
Ha mást nem, hát egyvalamit biztosan sikerült elérnie a görög kormánynak az elmúlt napokban: alaposan összekuszálta nem kevés, az Athén és Brüsszel közötti tárgyalásokat legalább a szeme sarkából követő „civil” megfigyelő irányérzékét azzal kapcsolatban, hogy kinek is van igaza.
Tulajdonképpen csak az időpont volt a kérdéses, nem a végeredmény az USA-ban az egynemű párok házasságának kapcsán. Az elhúzódó folyamatnak, amelyet a legtöbb állam már (pozitívan) rendezett az elmúlt években saját kompetenciájában, most a Legfelsőbb Bíróság döntése vetett véget.
A fősodorbeli politika nem engedheti meg magának, hogy megfertőzze őt a szélsőjobb gondolkodása, annak témái és megoldásai. Ha mégis megengedi azt, úgy járhat hogy olyan témákban és olyan nyelven kell majd megnyilvánulnia a tradicionális politikusoknak, amelyekben és amelyen a radikális ellenfeleik jobbak.
A migránsokkal kapcsolatos, részben mesterséges vita – hiszen úgy közvetlenül alig érint bennünket a kérdés, a régióban lévő politikusok azonban kihasználják – Szlovákiában ismét rámutatott az átalakuló itteni politikai tér egyik jelenségére, ez pedig a ködösítés problémája.
Amennyiben jóváhagyják a törvénymódosítást, idén áprilisban léphet érvénybe.
A tudósok elkezdték vizsgálni, hogyan hullhatott hús az égből.
A baleset körülményeit vizsgálják.
Főként fiatal családok jelentkeztek.
FOTÓK