A világ legnagyobb szivattyús öntözési rendszerét állították működésbe Indiában

2019. június 22. - 09:19 | Külföld

Szivattyúállomások sokasága kezdte meg pénteken a folyóvíz átemelését a kiszáradt földekre India déli részén, ahol a világ legnagyobb szivattyús öntözési rendszerét állították szolgálatba.

A világ legnagyobb szivattyús öntözési rendszerét állították működésbe Indiában

A Godávari folyó mentén 19 szivattyúállomás öntöz mintegy 16 millió hektárnyi földet, egyes szivattyúknak 618 méter magasra kell feljuttatniuk a folyóvizet Telangana államban.

A rendszert három évig építették, mintegy 12,9 milliárd dollárba került.

Kalvakuntla Csandraszekar Rao, az állam kormányzója az avatóünnepségen közölte, hogy jelenleg ez a világ legnagyobb ilyent típusú öntözőrendszere. Korábban az Egyesült Államokban, a Colorado folyó mentén és Líbiában az úgy nevezett ember által épített nagy folyó projekt volt a világ legnagyobb ilyen rendszere.

Az indiai rendszer felölel 20 víztárolót 1530 kilométer hosszú csatornákkal és 200 kilométer hosszú föld alatti alagutakkal.

"Ez a projekt megváltoztatja az életünket, az egész államnak felvirágzást hoz" - hangoztatta Rao.

Szakértők emlékeztettek arra, hogy a Bengáli-öbölbe ömlő Godávari folyó vízét eddig nem használták öntözésre. Csak a szivattyú telepes rendszer lehetett a megvalósítható megoldás, mivel a mezőgazdasági területek nagy magasságban terülnek el.

(MTI)