Wimbledon - Müller maratoni csatában búcsúztatta Nadalt

2017. július 11. - 09:08 | Sport

Gilles Müller maratoni, ötszettes mérkőzésen búcsúztatta Rafael Nadalt, így bejutott a wimbledoni teniszbajnokság negyeddöntőjébe.

Müller megnyerte az első két játszmát. Ezzel megszakította a spanyol remek szériáját: ezt megelőzően 28 szettet nyert sorozatban Grand Slam-tornákon. A kétszeres wimbledoni bajnok Nadal azonban egyenlíteni tudott, így döntő szettre került a sor.

A két és negyed órás záró felvonásban a luxemburgi játékos volt lépéselőnyben, és bár Nadal négy mérkőzéslabdát is hárított, végül Müller kerekedett felül a kilenc perc híján ötórás összecsapáson.

A legjobb nyolc között a horvát Marin Cilic lesz Müller ellenfele.

Berdych (cseh, 11.)-Thiem (osztrák, 8.) 6:3, 6:7 (1-7), 6:3, 3:6, 6:3
Querrey (amerikai, 24.)-Anderson (dél-afrikai) 5:7, 7:6 (7-5), 6:3, 6:7 (11-13), 6:3

korábban:

nők:

páros: Szvetlana Kuznyecova, Kristina Mladenovic (orosz, francia)-Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 4.) 6:3, 6:7 (3-7), 6:3

egyes:

Halep (román, 2.)-Azarenka (fehérorosz) 7:6 (7-3), 6:2
Vandeweghe (amerikai, 24.)-Wozniacki (dán, 5.) 7:6 (7-4), 6:4
Konta (brit, 6.)-Garcia (francia, 21.) 7:6 (7-3), 4:6, 6:4
Muguruza (spanyol, 14.)-Kerber (német, 1.) 4:6, 6:4, 6:4
V. Williams (amerikai, 10.)-Konjuh (horvát, 27.) 6:3, 6:2
Ostapenko (lett, 13.)-Szvitolina (ukrán, 4.) 6:3, 7:6 (8-6)
Kuznyecova (orosz, 7.)-A. Radwanska (lengyel, 9.) 6:2, 6:4
Rybarikova (szlovák)-Martic (horvát) 6:4, 2:6, 6:3

A negyeddöntő párosítása: Muguruza-Kuznyecova, Rybarikova-Vandeweghe, V. Williams-Ostapenko, Konta-Halep