A zord idő ellenére is nagy sikert aratott a IV. Csallóközkürt - Felsővámos - Vásárút futóverseny

A nem túl kellemes, szeles időjárás ellenére a szervezők 73 futót fogadtak a célban, ebből a 3 km-es távon 29 futót, illetve a 10 km-es távon 44 futót.

A rajt előtt Bozay Krisztián atya áldotta meg a futókat. A futóverseny három község önkormányzatának, illetve Kubik József, Zsoldos Roland és Puss András polgármester urak segítségével jött létre.

A 10 kilométeres futótáv teljesítői Csallóközkürtről startoltak, majd Felsővámost érintve érkeztek Vásárútra. A kategória győztese az illésházi Kiss László lett, másodikként a lévai Karol Hudeček, míg harmadikként Vajas Roland, a Csallóközi Marathon Klub tagja ért célja.

A 3 kilométeres táv résztvevői Vásárúton mérték össze erejüket. A kategória győztese Tanko Viliam, felbári lakos lett, második helyen a vízkeleti Nagy Péter, míg harmadik helyen az alsószeli Moravský László ért célba.