Jégkorong-vb: Svájc a címvédő búcsúztatásával döntős

1

Fotó: TASR - Petr David Josek

A svájci lesz a házigazda cseh válogatott ellenfele a férfi jégkorong-világbajnokság vasárnapi döntőjében, miután a szombati, második elődöntőben szétlövéssel legyőzte a címvédő kanadai csapatot - írja az MTI.

A prágai összecsapáson a svájciak 2-0-ra elhúztak, a tengerentúliaknak pedig csak 2:03 perccel a mérkőzés vége előtt, emberelőnyben sikerült az egyenlítés. Mivel az ötperces hosszabbításban nem esett több gól, szétlövés döntött a finálés szereplésről, ebben az európaiak céloztak pontosabban, így 1935, 2013 és 2018 után negyedszer játszhatnak döntőt. Svájc még soha nem nyerte meg az elit-vb-t.