1
Fotók: Cséfalvay Á. András
Összesen 21-en jelentkeztek három, teljes mértékben nagymegyeri városi tulajdonban lévő cég, a Termál Kft., a TSM Kft. (műszaki szolgáltatások) és az MPBH Kft. (lakáskezelő) ügyvezetői posztjára, és ugyan nem zökkenőmentesen, de sikerült megválasztani az új vezetőket.
Az elmúlt hónapokban ezt is megelőzte némi huzavona. Decemberben az újonnan felállt képviselő-testület ugyanis határozott a városi cégek ügyvezetőinek visszahívásáról, illetve megbízott ügyvezetők kinevezéséről, Holényi Gergő polgármester azonban három régi vezetőt saját hatáskörben a helyén hagyott (közülük egy végül maga mondott le). Februárban írták csak ki a pályázatot a posztok betöltésére, és határoztak arról is, hogy a jelentkezőket elbíráló bizottság tulajdonképpen a képviselő-testület lesz, annak mind a 13 képviselőjével.
A borítékok felnyitását azonban egy másik bizottság végezte, melyet Holényi állított fel, miután a március 27-i plénum lefolytatását érintő törvénytelenségre hivatkozva megvétózta annak határozatait, melyen többek között a vitatott bizottságról is határoztak. A március és április fordulóján három alkalommal is megtartott testületi üléssorozaton Varga Albin (független) és Néveri Sándor (MKP) képviselők is azt követelték, mutassa be a polgármester vagy a hivatalvezető az inkriminált bizottság tagjainak megbízásáról szóló dokumentumot, ez azonban akkor nem történt meg.
Nem világos, miről van szó? ITT és ITT elmagyarázzuk, mi ez a káosz.
Ennek azért van jelentősége, mert az első körben a Holényi által felállított bizottság vizsgálta meg a pályázók alkalmasságát, és a második fordulóba azok juthattak tovább, akik megfeleltek a felállított követelményeknek.
„A kezdetektől azt ígértem, és azt vártam el a kiválasztási folyamattól, hogy az ilyen komoly pozíciókra szakemberek kerüljenek, hogy a városi cégeket igazi szakemberek vezessék. A szakmaiságát vizsgáltam a jelölteknek, nem azt, hogy honnan jöttek”
– szögezte le ennek kapcsán az április 24-i meghallgatásukat követő, április 26-i plénumon a polgármester.
Holényi Gergő
Amint arról Pongrácz Kálmán (MKP) képviselő beszámolt, a Termálhoz 6, a TSM-hez 7, az MPBH-hoz pedig 8 pályázó jelentkezett, akadtak köztük, akik több pozíciót is megpályáztak. A második körbe végül 9 személy került be, egyikük két pozícióra jelentkezett. Pongrácz elárulta, hogy Holényi jelezte számukra, a 9-ből hármat nem hajlandó kinevezni, így aztán mindhárom cég kapcsán 2-2 pályázót hallgattak meg, végül mindegyik esetben csaknem egyhangú (12/1) döntés született.
A Termál élére Križan Tibort, a TSM ügyvezetőjének Paxián Károlyt, az MPBH vezetőjének pedig Varga Arankát választották.
A plénumot megelőző este azonban Holényi még küldött egy emailt a képviselőknek, melyben információink szerint részben más pályázókat javasolt, a bizottság javaslatához képest egy megválasztott jelöltet lecserélt, egyet pedig áthelyezett volna egy másik céghez.
Végül azonban a pénteki plénum elején elmondta:
„Nem teljesen értek egyet a testület döntésével, mivel egész más szakmai szempontok alapján vizsgáltam a jelölteket, de tiszteletben tartom és elfogadom a döntést.”
Pongrácz Kálmán
Pongrácz Kálmán is emlékeztetett arra, hogy a vonatkozó jogszabály és a város statútuma szerint is teljes mértékben a testület hatásköre dönteni erről.
Végül nem változott az eredeti felállás Križan Tibor lesz a Termál, Paxián Károly a TSM, Varga Aranka pedig az MPBH ügyvezetője a következő négy évben, 2023. április 30-ig. A városi sportklubot működtető MŠK Veľký Meder cégnél nem írtak ki pályázatot, Csepi Dániel ügyvezetői megbízását pedig most meghosszabbították egy évvel, 2020. április 30-ig.
(SzT)