Jön a rendkívüli ülés a NAKA-akció kapcsán, a Smer meneszteni akarja Hamrant

Megosztás

Hétfőn (augusztus 21.) 11 órára hívták össze a parlament rendkívüli ülését a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA) intézkedéseivel és a Végkifejlet (Rozuzlenie) akcióval kapcsolatban - jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Boris Kollár (Sme rodina), a parlament elnöke.

Az ülés összehívását az ellenzéki Smer-SD kezdeményezte. A párt Hamran István országos rendőrfőkapitány menesztését akarja elérni – tájékoztatott a közösségi hálón Robert Fico, a Smer elnöke.

„Indítványt nyújtottunk be a parlament rendkívüli ülésének összehívására, amelyen egyebek között Hamran István országos rendőrfőkapitány menesztését fogjuk kérni, valamint azt, hogy Zuzana Čaputová köztársaság elnöke magyarázza el a parlamenti képviselőknek, milyen intézkedéseket hozott az alkotmányos szervek megfelelő működése céljából" – mondta Fico.

A jelenlegi helyzettel kapcsolatban rendőrpuccsot és a politikai ellenzék felszámolására irányuló törekvéseket emleget.

Az ĽSNS parlamenti képviselői támogatni fogják a rendkívüli ülés összehívását – erősítette meg a TASR hírügynökségnek Martin Beluský, a párt képviselője. A parlamenten kívüli Republika mozgalom frakció nélküli képviselői azt akarják, hogy a rendfenntartó erők képviselői adjanak magyarázatot a kialakult helyzetre a parlamenti ülésen. „Őrület, ami elszabadult Szlovákiában néhány héttel a választás előtt. A rendőrség és a sajtó egy része őrjöngve igyekszik ellehetetleníteni az erősödő ellenzéket" – állítja a mozgalom.

Boris Kollár (Sme rodina), a parlament elnöke is jelezte, hogy pártja képviselői támogatni fogják a rendkívüli ülés megnyitását.

Mint ismert, csütörtökön több személy ellen eljárást indított a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA) a Végkifejlet akció keretében. Köztük van Peter Košč szökésben lévő vállalkozó, Vladimír Pčolinský, a Szlovák Információs Szolgálat (SIS) volt vezetője, Michal Aláč, az SIS jelenlegi igazgatója, Ján Kalavský, a NAKA volt munkatársa, és Martin Ciriak, az SIS volt munkatársa. A gyanú szerint a szervezet bűnözői csoport igyekezett megnehezíteni vagy megakadályozni egyes korrupciós ügyek és más bűncselekmények kivizsgálását, illetve azt a benyomást kelteni, hogy a nyomozók manipulálják a tanúvallomásokat, továbbá diszkreditálni akarták a bűnüldöző szerveket. További két rendőrt gyanúsítottként őrizetbe vettek.


(TASR)

A cikk szerzői

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program