Nem járt sikerrel Dunaszerdahelyen a korábbi nagymegyeri főellenőr

camera

1

Nem járt sikerrel Dunaszerdahelyen a korábbi nagymegyeri főellenőr

017_plenum_kepviselo_testulet_dunaszerdahely_csefalvay_img_3895 

Megosztás

A képviselő-testület nagy többséggel újraválasztotta Fekete Zoltánt Dunaszerdahely főellenőrének. A másik jelentkező Nagy Albert volt, aki idén nyárig Nagymegyeren töltötte be ezt a tisztséget.

Nagy Albert gyakorta került szembe Holényi Gergő nagymegyeri polgármesterrel, többször is feljelentette őt kötelességszegés vagy más bűncselekmények gyanúja miatt, végül azonban csak egy megbízatási időszak alatt volt a város főellenőre. Az MKP-s többségű testület ugyanis nyáron a Smer-SD dunaszerdahelyi járási szervezete elnökének, Richard Kmeťnek szavazott bizalmat, ő azonban máig nem kapott munkaszerződést a polgármestertől, amiért feljelentést is tett.

Nagy Albert bejelentkezett ugyanakkor a nagymegyeri mellett a dunaszerdahelyi főellenőr-választásra is, és bemutatkozásában kifejtette, hogy Prágában végzett egyetemet két, elsőként jogi és pénzügyi, majd közigazgatási szakterületen. A rendszerváltást követően 2000-ig egy prágai cég pozsonyi leányvállalatánál dolgozott különböző osztályok vezetőjeként, majd hat éven keresztül egy pozsonyi végrehajtó irodánál. Ezt követően magánvállalkozóként is tevékenykedett, majd bekerült az önkormányzati szférába, és a nagymegyeri Termál Kft. üzemeltetési vezetője lett, 2015-től pedig a város főellenőre volt.

„A júliusi testületi ülésen sajnálatos módon a helyi testület a főellenőri munkámhoz tartozó szakmai tudást teljes mértékben figyelmen kívül hagyta, és egy kizárólagos politikai döntést hozott” – értékelte a nagymegyeri képviselők választását, később hozzátette: a munkáját illetően „a testület részéről sosem hangzott el elégedetlenség, kifogás, vagy elmarasztalás.”

Nagy Albert

„Nézetem szerint a főellenőr céljai a törvényben előírt kötelességek és feladatkörökön kívül egyebek közt a teljes és hatékony ellenőrzése a meglévő hibáknak, hiányosságoknak, időben ellátni a testületet és az illetékeseket megfelelő információkkal, az ellenőrzések kimeneteléről. Szükséges az együttműködés és kommunikáció a városi hivatallal és a hivatal alkalmazottaival, mert elejét lehet venni a hibás döntéseknek, törvénytelen eljárásoknak” – húzta alá, és emlékeztetett, hogy egy főellenőrnek „tudnia kell megoldásokat javasolnia az ellenőrzések által észlelt meglévő hibák eltávolítására, tanácsokkal kell szolgálni hibák megelőzésére”.

Antal Ágota független képviselő arról kérdezte, mennyire ismeri a dunaszerdahelyi önkormányzat működését, mire Nagy Albert úgy válaszolt, hogy amennyire ideje engedte, megismerkedett vele, és hozzátette, a helyi képviselő-testület munkája mintaszerű és irigylésre méltó.

Fekete Zoltán bemutatkozásában elmondta, hogy Pozsonyban, a Gazdaságtudományi Egyetem Nemzetgazdasági Karán végzett, és 1997-től dolgozik a Dunaszerdahelyi Városi Hivatalban. Eleinte bérszámfejtéssel, majd a helyi illetékekkel és adókkal foglalkozott. 2003-tól a város főellenőre, egykor 30 évesen vette át ezt a funkciót. Elárulta, hogy az utolsó megbízatási ciklusában 108 ellenőrzést folytatott. „A jövőben szeretném ezt a gyakorlatot folytatni és a főellenőri kötelezettségek és feladatok mellett élve a jogszabályok által biztosított jogkörökkel szeretném továbbra is ellenőrizni a közpénzekkel való gazdálkodás hatékonyságát és jogszerűségét, továbbá a jogszabályok és a városi kötelező érvényű rendeletek betartását, költségvetési gazdálkodást” – mondta.

Ezt meg is teheti, ugyanis negyedik hatéves megbízatási ciklusát kezdheti meg, miután a képviselő-testület titkos szavazáson neki szavazott bizalmat. Fekete Zoltánra 15-en, míg Nagy Albertre 4-en adták le voksukat.

(SzT)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program